Jak odstranit skvrny od červeného vína, či jiného alkoholu?

Skvrny od alkoholu patří k velice těžko odstranitelným. Pokud ale víte, jak při jejich odstraňování postupovat, nemusíte se ani těchto skvrn obávat. Existuje totiž hned několik způsobů, jak se skvrnami od alkoholu zatočit. Jejich přehled najdete v tomto článku.

Odstranění skvrn od vína pomocí domácích zásob

Pokud chcete skvrnu od alkoholu dostat z tkaniny pryč, je nutný rychlý zásah. Velmi dobrou pomocnicí je sůl. Pokud se skvrna objeví, co nejdříve na ni nasypte vrstvu obyčejné kuchyňské soli. Sůl totiž dokáže vytáhnout vlhkost z látky. Nechte působit několik minut, poté vyperte. Podobě působí také citrón. Postup je opět stejný. Postižené místo co nejdříve zakapejte citrónovou šťávou. Po několika minutách opláchněte a vyperte. Pokud nemáte možnost reagovat hned, nemusíte věšet hlavu. Jestliže skvrna od vína zaschne, namočte oblečení do teplého mléka. Pomoci také může lázeň v octové vodě. Pozor ale na poměr octa. Ocet ve velkém množství působí jako žíravina. Stačí, cca dvě lžíce na 3 l vody.

Čištění skvrn pomocí chemie

Pro odstranění skvrny od alkoholumůžete použít také chemické přípravky. Jejich úskalí je v tom, že chemické odstraňovače jsou poměrně drahé. Alternativou je použití žlučového mýdla, které seženete téměř v každé drogerii za pár korun. Stačí, když vrstvu mýdla nanesete na skvrnu a poté vyperete.

Voda odstraní skvrny od alkoholu nejlépe!

Ano, i čistou vodu je možné na odstranění tohoto typu skvrn použít. A pozor – právě čistění vodou je nejefektivnější. Možnosti se nabízejí dvě. Použít je možné parní čistič. Ten odstraní skvrny i z těžko přístupných míst. Použít se dokonce dá i na vyčistění skvrn z čalounění nábytku. Pokud potřebujete odstranit skvrny z koberce, je nejlepší použít extraktor. Jedná se o speciální vodní vysavač s vysokým výkonem, který dokáže vyčistit i zaschlé skvrny. Ideální je k čistění koberců. Tyto speciální přístroje nemusíte kupovat. Stačí si objednat úklidovou firmu, která vše dokonale vyčistí za vás!