Důsledek pandemie? Velký důraz na úklid komerčních prostor!

Pandemie koronaviru změnila nejen chování lidí, ale veskrze celou společnost. Novinky se dotknou podnikatelského prostředí, administrativy i organizace, úklidu komerčních prostor nevyjímaje. Běžný úklid už totiž nebude stačit vzhledem k měnící se epidemiologické situaci nebo novým hygienickým požadavkům na čistotu. Navíc se stává čistota a precizní úklid pracovním benefitem pro zaměstnance, o to je důležitější se na úklid komerčních prostor zaměřit.

Komerční prostory pod drobnohledem

Obchody, sklady, haly, ale také nákupní centra nebo administrativní kanceláře spadají pod komerční prostory a je nutné zajistit jejich úklid. Pravidelný úklid komerčních prostor lze zajistit vlastními silami v rámci společnosti nebo najmout specializovanou firmou, která perfektně provede ruční i strojní mytí podlah včetně voskování, umyje okna nebo vyčistí koberce v předem sjednaných časech. U renomovaných firem není výjimkou zajištění takového úklidu o víkendech nebo ve večerních hodinách bez příplatku.

Nejvíce bakterií v kanceláři? Na stole a v kuchyňce!

V rámci úklidu kanceláří je nutné zajistit čistotu jednotlivých pracovních stanic v rámci otevřených nebo jednotlivých pracoven, protože stůl, klávesnice nebo stolní telefon jsou semeništěm bakterií v administrativních budovách, stejně jako společná kuchyňka nebo jídelní místnost. Právě precizní úklid je klíčovou podmínkou pro návrat zaměstnanců z režimu home office zpět do kamenných kanceláří, aby se cítili bezpečně a nehrozila jim infekční nákaza včetně té koronavirové.

Dezinfekce i hygienický servis

S ohledem na to se musí počítat s dezinfekcí prostor a dotykových ploch, přičemž pro dezinfekci je nutné použít čisticí prostředky schopné zničit choroboplodné zárodky, aby se znemožnilo šíření další nákazy. U společných prostor je nutné zvážit sanitaci. Samozřejmostí úklidového servisu od profesionálů je kvalitní hygienický servis zahrnující doplnění toaletních potřeb, mýdla a dezinfekce do stojanů, u kuchyňky jednorázových a čisticích prostředků.