Velký rozhovor s největší ekologickou úklidovou firmou v ČR, agenturou DAMA úklid

Velký dům a spousta povinností. Na úklid prostě nezbývá čas. Co teď? Co takhle najmout si úklidovou firmu? O (nejen) jarní úklid se postará za vás. A to navíc rychle, kvalitně a šetrně ke všem uklízeným plochám, prostorům, ale také přírodě. Hitem poslední doby jsou firmy, které se o váš dům nebo byt postarají ekologicky. Co to ale vlastně znamená? Co obnáší ekologický úklid, a kdo se jím zabývá? Může mít pro vás nějaký přínos? Vyzpovídali jsme největší ekologickou úklidovku u nás.

Co znamená ekologický úklid?

Ekologický úklid není žádná novinka, v různých formách u nás existuje odnepaměti. Už naši předci používali přírodní, tedy vlastně ekologické, produkty na úklid. A právě přípravky na bázi těchto produktů jsou využívány při ekologickém úklidu. Nejedna hospodyňka v dnešní době sází na úklid pomocí podomácku vyrobených přípravků třeba z citronu či octu. Ekologické čisticí přípravky, které využíváme my, jsou vytvořeny z těchto přírodních surovin a právě díky tomu dosahujeme těch nejlepších výsledků. Ekologický úklid je tak šetrnější nejen k uklízenému povrchu, ale i k přírodě a člověku. Základem ekologického úklidu je tedy používání těchto speciálních čisticích prostředků, díky nimž mohou naši zaměstnanci dosáhnout opravdu efektivního výsledku.

Jak dlouho se zabýváte ekologickým úklidem?

Úklidová firma DAMA převzala zkušenosti od své mateřské firmy AWIS úklid. Ta je na českém trhu už od roku 1992, má tedy přes dvacet let praxe. Za dobu své existence získala firma AWIS úklid několik certifikátů, které se týkají ekologického úklidu a potvrzují naší profesionalitu a kvalitu, o kterou se vždy snažíme. Jedná se o certifikáty ISO 9001 – systém managementu jakosti a ISO 14001 – environmentální management a snižování dopadů činnosti na životní prostředí.

Certifikát ISO 9001 - systém managementu jakosti
Certifikát ISO 14001 – environmentální management a snižování dopadů činnosti na životní prostředí

V jakých lokalitách nabízíte své služby?

Naše služby poskytujeme v hlavním městě Praze a jeho bezprostředním okolí, svou pobočku ale máme i v Brně a jsme tedy schopni obsloužit i přilehlé lokality této moravské metropole. Vše záleží na domluvě s konkrétním klientem.

Dnešní době velí vše „eko“ a „bio“. Myslíte, že lidé už ekologicky myslí i při úklidu domácnosti?

Věřím tomu, že ano. O tom, že lidé více přemýšlejí ekologicky, tedy šetrně k přírodě i k sobě samému, navíc svědčí fakt, že se počet klientů využívajících našich služeb ekologického úklidu stále zvětšuje.

Je mezi vašimi klienty o ekologický úklid tedy velký zájem?

Rádio ImlupsZájem o služby firmy DAMA narůstá. Dnes se můžeme chlubit více než třemi stovkami stálých klientů. Mezi naše spokojené zákazníky patří například Nemocnice na Františku, jedna z největších nemocnic u nás. S nemocnicí spolupracujeme denně a samozřejmě poskytujeme i mimořádné a generální úklidy. Pravidelný úklid provádíme také pro jedno z nejposlouchanějších rádií v republice, a to rádio Impuls, jemuž se staráme o kancelářské prostory. Spokojené zákazníky máme i v pražském arcibiskupství. Takovou zvláštností této zakázky je to, že se jim staráme nejen o úklid úřadů, tedy pro nás známých kancelářských prostor, ale jsou nám do péče svěřeny i takové prostory, jako jsou kostely, kaple a farnosti.

Jak takový ekologický úklid probíhá? Zabere tato služba více času než normální úklid?

Jádro ekologického úklidu tkví v používání ekologických přípravků. Ty se používají v podstatě stejně, jako jiné přípravky, jejich nespornou výhodou je ale efektivita a šetrnost. V těchto aspektech se jim jiné přípravky nemohou rovnat. Ekologický úklid proto netrvá déle, než jiné typy úklidů. Na rozdíl od nich ale více chrání uklízené povrchy před nepříznivými vlivy, tyto povrchy pak stárnou pomaleji.

Průběh samotného úklidu závisí na typu uklízeného prostoru. Pro kanceláře či administrativní zázemí firem naše společnost nabízí jednorázové i pravidelné úklidové služby. Kompletní úklid obsahuje mimo jiné utírání prachu, mytí podlah, vysávání koberců, úklid sociálního zařízení i vynesení odpadkových košů.

Pokud lidé nemají čas na úklid své domácnosti, mohou si služby společnosti DAMA samozřejmě také objednat. Co bude předmětem úklidu je v těchto případech vždy na domluvě, naše hospodyně tak mohou kromě standardních úklidových služeb nabídnout třeba i praní a žehlení prádla či venčení domácích mazlíčků.

Při úklidu různých komerčních a průmyslových prostorů používáme strojovou techniku, která zaručí kvalitní a rychlý výsledek. Samozřejmě za použití správných čisticích přípravků.

Je logické, že obzvlášť velké nároky jsou kladeny na čistotu ve zdravotnických zařízeních. My nabízíme celkové úklidové práce a dezinfekci nemocnic, klinik, ordinací, lékáren, laboratoří i dalších zdravotnických zařízení. Snad více než kdy jindy v těchto případech dbáme na maximální pečlivost při impregnaci podlahových krytin a dezinfekční morálku.

Jaké čisticí prostředky používáte při ekologickém úklidu?

produkty značek FROSCH a Winni´sPři úklidu používáme samozřejmě zásadně ekologické přípravky, které jsou dostatečně šetrné k povrchům, ale i dost kvalitní a efektivní. Jde tedy hlavně produkty značek FROSCH a Winni´s. Jejich přípravky jsou vyrobeny na bázi látek lehce odbouratelných v přírodě, jako je třeba sůl, citron nebo ocet a také obsahují aktivní látky rostlinného původu. Už naše babičky věděly, že právě tyto produkty přírody jsou na úklid jako ďas. Výhodou je také fakt, že ekologické přípravky zpravidla neobsahují alergeny, což zákazníci jistě ocení.

Jak si zákazník může tuto službu objednat?

Stačí nám napsat e-mail na adresu info@damauklid.cz nebo zavolat na jednu z linek uvedených na našich stránkách. Na základě toho se zákazníkovi ozveme, a pak už vše záleží na konkrétní domluvě.

Proč by si lidé měli objednat úklid u vás? Co nabízíte navíc oproti jiným firmám?

Kontrolní systém kvality úkliduPro naši firmu je důležitá oboustranná spokojenost. Proto ručíme našim klientům za prověřený personál a zaručujeme jim také své mnohaleté zkušenosti v oboru. Jen to však nestačí. Máme pro ně proto i něco navíc.

Společnost DAMA totiž nabízí jednu speciální službu. Je jí online kontrolní systém, kde naši zákazníci mohou sledovat, kdy a jak byl úklid jejich prostoru proveden. Nejsou tam ale jen výpisky časů a provedených prací, vše je doplněno o fotografie, takže si klient může zkontrolovat i jestli byla práce provedena podle jeho požadavků a představ. Dostat se do online kontrolního systému je přitom možné nejen přes počítač, ale samozřejmě i pomocí tabletu a chytrého telefonu. Díky tomuto online systému si klient může i takzvaně proklepnout naše zaměstnance. Kontrolní systém totiž umožňuje nahlédnout do profilu zaměstnanců, kde klient najde životopisy, pracovní historii a další informace.


O společnosti DAMA úklid

Úklidová společnost DAMA nabízí své služby v Praze, Brně a přilehlém okolí. Při své práci využívá kvalitní přípravky a moderní technologie, její personál je pravidelně školen. DAMA nabízí úklidové služby ekologického charakterupro soukromé osoby, domácnosti a byty, ale také pro firmy a kanceláře či nemocniční a jiná zařízení. Všechny typy úklidů mají něco společného. Tím je používání ekologicky šetrných přípravků (od značek FROSCH a Winni´s). Ekologické přípravky jsou šetrné k povrchům, přírodě i lidskému zdraví. Díky tomu nabízí DAMA svým zákazníkům dokonalý úklid bez rizik.

Firma DAMA je dceřinou společností firmy AWIS úklid, jejíž historie sahá až do roku 1992. Za tuto dlouhou historii si firma vybudovali nejen silné zázemí, ale hlavně efektivní systém práce a komunikace s klienty. Více než tři stovky stálých zákazníků jsou toho důkazem. Firma AWIS úklid za svou kvalitně odvedenou práci získala mezinárodními certifikáty ISO 9001 – systém managementu jakosti a ISO 14001 – environmentální management a snižování dopadů činnosti na životní prostředí.