Čistění koberců a voskování parket. Jak se změní po akci úklidové firmy?

Podlahy jsou nejvyužívanější části každé místnosti, a právě proto je velmi těžké, udržet je dlouhodobě v perfektní stavu. Mezi nejnáchylnější k poškození i rychlému opotřebení rozhodně patří parkety. Koberce jsou zase nejpopulárnější podlahovou krytinou. Údržba obou má jedno společné – je náročná a složitá. Pokud není provedena správně, snižuje to celkovou kvalitu a rapidně snižuje životnost. V čem jsou služby úklidové společnosti jiné a proč o ně stát?

Dokonale čistý koberec? Sami to určitě nezvládnete

Koberce jsou ozdobou místnosti, ovšem jen tehdy, je-li o ně řádně postaráno. Koberce mohou být pro člověka i poměrně nebezpečné. Usazuje se v nich prach a malé zbytky jiných nečistot, což je skvělým základem pro množení roztočů – právě oni mohou být zdrojem alergií i jiných potíží. Udržovat čistý koberec proto musí být prioritou pro každého z vás. Běžným úklidem nemůžete nikdy koberec dokonale vyčistit. Klasické vysavače sice vysají nečistoty, ovšem nevyčistí do hloubky. Na roztoče neplatí vůbec. Jedinou účinnou metodou je mokré čistění koberců, to je třeba provést jen pomocí speciálních strojů. Ty jsou zase hodně drahé – takže jediný způsob je: oslovit úklidovou firmu, která má takové stroje k dispozici. Po zásahu úklidové firmy budete mít jistotu, že byly odstraněny všechny nečistoty. Možná vás překvapí, jak se změní barva koberce – obvykle je to až o 2 odstíny! Čistící stroje totiž vyčistí vlákna do hloubky a zbaví je prachu, takže koberec bude opět zářit jako nový. Navíc bude i krásně vonět čistotou a to dlouhodobě.

Parkety potřebují odborný zásah vždy!

Dřevo je velmi náchylné na opotřebení a pokud se mu nedostává náležité péče, rychle se snižuje jeho kvalita. Ani péči o parkety není možné dokonale zvládnout doma a je rozhodně výhodnější ji nechat na úklidové firmě. Voskování parket musí být provedeno pečlivě a odborně. Pokud voskování provede firma, prodlouží to životnost parket a vrátí jim to ztracenou krásu. Někdy je třeba použít i 3 vrstvy vosku, což byste zvládali sami doma jen těžko. Po odborném voskování mohou parkety vydržet v perfektním stavu až 2 roky, zatímco při neodborném „domácím“ čistění to může být až o polovinu méně.

Uvědomte si, že pokud vše provede úklidová firma, nebudete se muset s ničím dřít.

Rada na závěr

Nad činností úklidové firmy můžete mít dokonalý přehled. Některé z nich totiž začínají zavádět online kontrolní systém. V rámci této služby získáte přístup do administračního systému, do kterého zaměstnanci firmy vkládají fotografie a dobu, kterou na místě strávili. Nad vším tedy můžete mít absolutní kontrolu. Tato služby je vhodná zejména pro ty, kteří mají externí úklidovou firmu, která pro ně provádí úklidové služby kontinuálně, tedy pravidelně, a je tak potřeba dělat neustálé kontroly kvality.