Dezinfekce je neúčinná, pokud ji nebudete používat tímto způsobem

Jestliže pravidelně dezinfikujete vaši domácnost, možná jste nabyli pocitu, že je sterilní. To ale nemusí být pravda. Jak toho ovšem můžete dosáhnout. Dezinfekce na povrchy byla ještě nedávno něčím, co používaly snad jen nemocnice a vybraní specialisté. Během krátké doby se z ní ale vyklubal pomocník, který nechybí téměř v žádné domácnosti.

Většina lidí čistí špatně

Dezinfekce na povrchy může pomoct nejen při aktuální pandemii, ale i v běžném životě. Kolem nás totiž poletuje celá řada nebezpečných virů, které se mohou usadit na místech, kde bychom je neradi viděli. Například na stolech nebo na kuchyňské lince. Dezinfekce na povrchy přitom může pomoct s jejich odstraněním. Pokud tedy budete vědět, jak ji správně použít.

S jistotou totiž tvrdíme, že většina lidí dezinfekci používá špatně. A to až tak špatně, že není vůbec efektivní. Dobré dezinfekci přitom dokáží zabít téměř 100 % virů a bakterií, v čem je tedy problém? V takovém používání, které zabrání dezinfekci naplno rozvinou křídla a využít svůj potenciál.

Jak na to?

Jak tedy dezinfekci dobře používat? Dbejte především na to, aby byl povrch před její aplikací dobře umytý. Pokud povrch nejprve neumyjete, pak se efektivita dezinfekce rapidně sníží. A to především kvůli tomu, že na povrchu stále zůstane nános špíny, který neodstraníte hadříkem. Dezinfekci navíc nanesete právě na ten nános špíny, který následně setřete. To znamená, že to, co zůstalo, stále může být infekční a nebezpečné.

Pokud tedy chcete zajistit, aby bylo u vás doma bezpečno, pak nejprve začněte důkladným umytím povrchu. Stačí teplá voda, jestliže ale použijete saponát, bude to mnohem lepší. Po důkladném umytí teprve aplikujte dezinfekci. Až jí setřete, budete si moct být jistí, že je vaše domácnost naprosto čistá a zdravotně nezávadná. Alespoň co se týče povrchů. Na čištění vzduchů a jiných míst, které s pomocí dezinfekce a saponátu efektivně nevyčistíte, si budete muset pořídit jiné pomocníky.