Domácí, nebo profesionální čistící prostředky?

Čisticí prostředky lze dělit podle účelu použití. Jedná se především o různé čističe na toalety, koupelny, kuchyně, podlahy, okna a jiné povrchy. Vlastnosti prostředků se liší v závislosti na čištěném povrhu a požadavcích na výsledný efekt úklidu. Dále je ale také možné tyto prostředky členit na ty pro běžné použití v domácnosti a úklidové prostředky určené profesionálům. Značky profesionálních čističů nejsou tak známé, jelikož na ně nejsou reklamy v běžných sdělovacích prostředcích. Přesto však jejich účinnost bývá velmi vysoká a cena při každodenním používání daleko nižší. Většinou se prodávají v podobě koncentrátu, který je třeba vzhledem k vysoké účinnosti ředit dle návodu od výrobce.

Bezpečnost při práci s čisticími prostředky

Při práci s profesionálními čisticími prostředky je ale obzvláště důležité dodržovat přesné postupy a bezpečnostní opatření, které jsou podrobně popsané na etiketě čističe. Při úklidu je dobré používat kvalitní úklidové pomůcky, jako například pracovní gumové rukavice, které chrání pokožku rukou před poškozením. Doporučujeme se před úklidem řádně přesvědčit, zda gumové rukavice jsou neporušené. Některé dezinfekční prostředky pro profesionály totiž bývají vzhledem ke své vysoké účinnosti velmi agresivní vůči lidské pokožce.

Jak regenerovat kůži po práci s čisticími prostředky

Po práci s čisticími prostředky je vhodné použít přípravky, které přispívají k regeneraci pokožky na rukou. K tomuto účelu je dnes na výběr mnoho hojivých a regeneračních krémů. Tyto krémy obsahují různé dezinfekční složky a léčivé výtažky z bylin jako např. aloe vera, měsíček lékařský, atd.

Profesionální pomůcky pro úklid

Další dnes moderní a velmi potřebnou pomůckou při profesionálním úklidu jsou papírové výrobky. Mezi ně patří velmi využívané papírové utěrky a ručníky. Ve výrobních provozech jsou nezbytné průmyslové utěrky, které jsou vyráběny z odolných a savých materiálů, jako je např. 100% celula. Jejich praktičnost je na rozdíl od různých látkových hadrů nenahraditelná.

Kde nakupovat profesionální čisticí prostředky

Dnes existuje na internetu mnoho kvalitních elektronických obchodů, které nabízí čisticí prostředky vysoké kvality pro profesionální úklid. Tyto eshopy mnohdy provozují profesionálové z řad úklidových firem, kteří ze své praxe přesně vědí, které přípravky a pomůcky jsou efektivní a zároveň ekonomické. Jedním z takovýchto obchodů je eshop Cleanpoint.cz, jenž je provozován společností AZclean, jednou z předních celorepublikových úklidových firem.