Strojový úklid a čištění garáží. Jak se dělá a na co si dát pozor?

Malou garáž pro jedno či dvě auta zvládne minimálně za hodinu perfektně uklidit každý. Jak ale vyřešit úklid velkých garáží? Je vůbec možné v nich zajistit dokonalou čistotu a maximální bezpečnost? Jak dlouho úklid trvá a kolik se za něj platí? To vše se dozvíte právě nyní…

Čím větší garáž, tím větší nebezpečí, které je třeba řešit

Velké garáže jsou potencionálně nebezpečným místem. Denně v nich parkuje několik desítek i stovek aut, které prostor znečišťují. Na podlaze se usazují nečistoty (hlína, kamínky aj.), hrozí také únik provozních kapalin. To vše dohromady se podepisuje na celkovém vzhledu garáže a je současně zdrojem nebezpečí pro řidiče. Zejména podlahy garáží je proto nutné pravidelně čistit.

Lidská síla nemůže stačit

Usazenou špínu na podlahách garáží je možné odstranit jen výkonnými stroji. Pokud má být úklid velkých garáží perfektní, je třeba ho svěřit do rukou odborné úklidové firmy, která takové stroje vlastní. Úklid garáží má 3 fáze. Nejdříve se musí podlahy namočit a poté se uvolněné hrubé nečistoty setřou stěrkou. V druhé fázi se používají stroje, které si dokáží poradit se všemi nečistotami a perfektně je odstranit i z malých skulinek. Poslední fází je ošetření povrchu podlahy leštěním.

Úklid velkých garáží nemusí být drahý

Ceny za tento typ úklidu se mohou u úklidových firem podstatně lišit, je tedy třeba vybírat. Úklidové firmy si většinou určují cenu za vyčištění 1 m2 a dle náročnosti. U špičkových úklidových firem může cena začínat na 4,50 Kč za 1 m2. V některých případech se cena může i snížit – závisí na velikosti zakázky i opakování úklidu (při dlouhodobé spolupráci se cena také obvykle snižuje).

Je možné úklid hlídat online

Jestliže si úklid garáží objednáte, měli byste mít možnost práci firmy kontrolovat. Nyní je to možné díky online kontrolnímu systému, který pro své stálé zákazníky nabízí některé úklidové firmy. Vše funguje velmi jednoduše: jako klient získáte přístup do administračního systému, kam zaměstnanci firmy nahrávají po provedení úklidu fotografie uklizených míst a současně i záznam času, který na místě strávili. Vše tedy budete mít pod maximální kontrolou.